Друк

Слово про соціальних партнерів - Львівських товаровиробників

Налагодження ефективних взаємних контактів з працедавцями – один з чільних напрямів діяльності державної служби зайнятості, що зумовлює зменшення напруги на ринку праці.

Адже саме на підприємствах створюються нові робочі місця, прийняті працівники забезпечуються соціальними гарантіями, а від того, в якому обсязі в центрі зайнятості зосереджена інформація про вакансії, залежить рівень працевлаштування тих, хто шукає роботу.
Яскравим прикладом плідної співпраці Львівського міського центру зайнятості з працедавцями є багаторічні взаємовигідні зв’язки з ВАТ «Львівський холодокомбінат» і ЗАТ «Львівський жиркомбінат». Ці підприємства систематично інформують службу зайнятості про потребу в кадрах, вчасно звітують про прийнятих працівників, активно долучаються до заходів, які проводяться з ініціативи центру зайнятості, зокрема, міні-ярмарків вакансій, ярмарків кар’єри, засідань за круглим столом, семінарів тощо. Отож слово про наших надійних партнерів, які нещодавно, а саме 18 жовтня, відзначали професійне свято – День працівників харчової промисловості.
Холодні ласощі зі Львова
Унікальний досвід виготовлення морозива з натуральних компонентів в Україні має ВАТ «Львівський холодокомбінат». Холодні ласощі у Львові почали виготовляти понад 60 років тому. Від 2004 року, коли була закуплена перша сучасна лінія з виробництва морозива, щорічно нарощуються обсяги виготовлення продукції. Цьогоріч з маркою «Лімо» в продаж надійшло близько 10000 тонн морозива. Загалом на підприємстві виготовляється 92 різновиди продукції, а Львівський холодокомбінат входить у п’ятірку кращих українських виробників морожених солодощів. Завдяки сучасній технічній базі, новим лініям виробництва, багатолітньому досвіду роботи Львівський холодокомбінат пропонує населенню широкий асортимент морозива, якість і смак якого до вподоби найвибагливішому споживачу.
ВАТ «Львівський холодокомбінат», зазвичай, набирає працівників весною, адже влітку морозиво користується посиленим попитом у населення. Для забезпечення робочою силою кадрова служба підприємства активно співпрацює з Львівським міським центром зайнятості, використовуючи різні механізми для укомплектування вакансій: стажування безпосередньо на робочих місцях, добір кадрів на міні-ярмарках вакансій, співбесіди з майбутніми працівниками в холі центру зайнятості тощо. Пропонують роботу виробникам морозива, гартівникам, пакувальникам, сортувальникам, вафельникам та ін. Цього року на ВАТ «Львівський холодокомбінат» було працевлаштовано близько 90 пошуковців роботи, з них понад 60 попередньо проходили професійне навчання за скеруванням служби зайнятості.
Кадровій політиці – посилена увага
Більш як 60 років спеціалізується на випуску високоякісних маргаринів, жирів і майонезів одне з провідних підприємств олійножирової галузі промисловості України – ЗАТ “Львівський жиркомбінат”. З року в рік зростають виробничі потужності з випуску майонезної продукції, ступінь очистки соняшникової олії, рівень культури виробництва, а також розширюється асортимент продукції, посилюється контроль за якістю як вхідної сировини та матеріалів, так і готового товару.
- Кадровій політиці на нашому підприємстві приділяється особлива увага, – розмірковує Ангеліна Скрябіна, начальник відділу кадрів ЗАТ «Львівський жиркомбінат».- Адже майонезна та маргаринова продукція нашого виробництва експортується за кордон, тому якість має відповідати європейським стандартам. Відповідальність теж велика, адже на основі маргаринів і жирів, які продукує Львівський жиркомбінат, чимало підприємств харчової промисловості України виготовляють кулінарні, кондитерські та хлібобулочні вироби. Отож вимоги до виробничників доволі високі. Доцільно зауважити, що чисельність працюючих від 2004 року зросла на 16 відсотків. Сьогодні комбінат забезпечує роботою понад 600 мешканців області. Коли виникає потреба в працівниках, завжди звертаємося до центру зайнятості. Це найкоротший шлях і для укомплектування вільних робочих місць, і для формування кадрового резерву.

Марія КРИНИЦЬКА,
начальник відділу інформаційної роботи
з працедавцями Львівського міського
центру зайнятості